KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407539
nr 1540 7539
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, 63x94,5, yttermått inklusive ram: 69x101 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:34:42
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel